Baidarės Širvinta

Baidarės ŠirvintaJeigu mėgstate ne tik sėdėti baidarėje bei patinka kliūtys vandens trasoje, siūlome plaukimą baidarėmis Širvintos upe pradėti Širvintose, nuo tilto per upę. Įsėdus į baidares plaukiame per miesto pakraštį, todėl abiejose pusėse galima matyti pastatus, sodus ir daržus. Srovė pakankama, todėl baidarės plaukia lengvai. Praplaukus gyvenamąsias vietas iš karto atsipalaiduoti neleidžia prie vandens nusvirę medžiai. Toliau – dar linksmiau, vienas po kito upę aklinai užtveria nugriuvę dideli medžiai. Per juos baidares galima persikelti užlipus ant jų, ar įšokus į vandenį. Upė nėra labai gili, tačiau vietomis prie išvartų gylis siekia ir iki juosmens.

ŠirvintaPlaukiant toliau nuvirtę medžiai tampa jau įprastu trasos atributu, todėl nustojam keiktis ir, susitaikę su likimu, perkėlinėjame baidares arba bandome, kur išiena, prakišti pro siaurus tarpus tarp vandens ir medžių. Smagiai nuteikia ir vienoje vietoje nuvirtę du ar trys medžiai, per kuriuos baidares perkėlinėji ar ieškai lengvesnio  kliūčių įveikimo varianto. Nuvirtę medžiai nebestebina, bet džiugina, kad ne visi jie nuvirtę į vandenį, ir dalį jų galima įveikti praplaukiant su baidare pro apačią. Pakeliui dešinėje pusėje atsiveria nedidelis skardis. Upė šiek tiek laisvesnė nuo kliūčių. Tačiau tai trunka neilgai, nes priekyje vėl medžių nuovirtos ir vėl tenka lipti iš baidarių bei įveikinėti kliūtis. Prie nuvirtusių medžių upės srovė sunešusi daug mažesnių medžių kamienų, šakų, netgi iš „europadėklų“ ir plastmasinių butelių  pagamintų savadarbių plaustų. Juos irgi panaudojame kliūčių įveikimui. Taip plaukdami ir įveikdami kliūtis, kurių skaičių jau seniai pametėme, artėjame prie tilto per autostradą Vilnius – Panevėžys.

Plaukimas Baidarėmis ŠirvintaPraplaukiant dvigubą betonionį tiltą iš apačios gerai matosi vietomis pažeistos tilto konstrukcijos. Už tilto laukia dar keletas nuvirtusių medžių. Netoli dešinėje pusėje ant kalniuko  sodyba su senu kluonu. Tiesiai prieš ją kitoje upės pusėje smėlėta pakrantė pati kviečia stabtelėti atokvėpiui.  Toliau trasoje praplaukiame pro dar vieną tiltą. Tai vieta, kur paprastai paleidžiami baidarininkai plaukti lengvesniu maršrutu. Iki šios vietos plaukėme tris valandas. Nuo ten upė platesnė, medžių nuovirtų nebelieka – už tilto tik vienas nuvirtęs medis, visiškai užtveriantis kelią. Kiti medžiai plaukti netrukdo, todėl sėkmingai iriamės toliau. Kairėje pusėje atsiveria vaizdas į dar vieną skardį. Gamtovaizdis malonus akiai, nors išlipimui tinkamų vietų nėra daug.

Plaukimas Baidarėmis Širvintos UpePlaukiant toliau prasideda sodybos, mielai priimančios turistus pernakvoti. Irkluojame išplatėjusia upe ir vieną po kitos lenkiame  kompanijas, kurios mėgaujasi gamta ir gerai leidžia laiką plaukdamos pasroviui, vienu kitu irklo yriu pavairuodamos, kad neatsimuštų į krantą. Praplaukus maršrutą su kliūtimis, ši likusi plaukimo Širvinta trasos dalis atrodo net nelabai įdomi, nes plaukimas po truputį tampa monotoniškas, trūksta net nedidelių kliūčių. Taip palengva irkluodami bei srovės nešami priplaukiame savo vienos dienos plaukimo finišo vietą vienoje iš prie upės esančių sodybų. Taigi, plaukimas šiuo maršrutu truko septynias valandas, turėjome nemažą fizinį krūvį, teko ir po upę pabraidžioti. Norintiems mėgautis nesudėtingu plaukimu, galima kitą dieną plaukti toliau ar pradėti plaukti nuo šios vietos. Upė čia pakankamai plati, srovė neša baidares, trasoje nėra daug kliūčių, dėl kurių tektų lipti iš baidarių. Praplaukus šią – lengvąją – upės dalį vėl  prasideda sudėtinga, ekstremalų plaukimą mėgstantiems baidarininkams skirta upės dalis. Taigi, plaukimas baidarėmis Širvinta – upe, kurioje sau tinkamą maršrutą gali rasti ir lengvo – poilsinio, ir sudėtingo plaukimo baidarėmis mėgėjai, yra įdomus ir kupinas įspūdžių. Ir vieni, ir kiti liks patenkinti šiais, netoli Vilniaus esančiais, baidarių maršrutais, kuriais plaukiant galės grožėtis tikrai nuostabiu lietuvišku gamtovaizdžiu.

Baidarės Širvinta kainuoja nuo 14 eurų, priklausomai nuo dienos, kurią norima plaukti, plaukiančių žmonių skaičiaus. Nuvežimo kaina – sutartinė. Dėl detalesnės informacijos susisiekite elektroniniu paštu arba mobiliuoju telefonu.

Norintiems plaukti Širvinta 2 dienas galime rekomenduoti stovyklavietę, o pageidaujantiems daugiau komforto – sodybą su miegamosiomis vietomis.

Daugiau nuotraukų iš plaukimo baidarėmis Širvintos upe:

Rezervuokite laiką:
Pasiteirauti
Užsklausa sėkmingai išsiųsta
4 + 4 =

+37062739146